Ukupno: 192546

"Maslina - snaga života" - kreativne radionice u sklopu programa održivog razvoja
Autor: Administrator , 12. 5. 2020.

Dragi učenici i učenice,

naša škola sudjeluje u projektu LORA – Laboratorij održivog razvoja te smo u sklopu projekta izradili Program održivog razvoja naše škole. Cilj ovog projekta je podizanje svijesti o održivom razvoju te jačanje poduzetničkih vještina. Fokus je stavljen na ekološkom održavanju našeg maslinika te proizvodnji i prodaji ulja. Tu je jako važna uloga vas učenika!

Jedna od aktivnosti je dizajniranje etikete našeg školskog ulja! Budući da su okolnosti takve da radionice i aktivnosti ne možemo provoditi u školi, radit ćemo ih od kuće te putem prezentacija, videa i video poziva. Stoga će se već tijekom svibnja održati edukacija za učenike o dizajnu (atraktivnost, poruka, veličina, kako postići konkurentnost…). U sklopu kratke edukacije, naučit ćete što je važno pri kreiranju vizualnog identiteta, a bit ćemo usmjereni na kreiranje etikete našeg ulja.

Nakon toga, održat će se i radionica izrade etikete kada ćete imati priliku sami pretočiti svoju ideju u djelo, pustiti mašti na volju i dizajnirati svoju etiketu! S obzirom na situaciju, etikete ćete crtati i kreirati kod kuće. Isto tako, izrađivat će se i crteži za kalendar rada u masliniku (radovi oko maslina, berba, prerada ulja...). Kalendar će biti tiskan u suradnji s Poljoprivrednom zadrugom Postira.

Prijave su otvorene putem virtualnih učionica 5.5.2020.

Molimo sve zainteresirane učenike koji žele crtati i biti kreativni da se prijave pedagoginji Ružici Babarović do ponedjeljka, 11.5.2020.

Ovo je prilika da i na daljinu sudjelujemo u kreativnim radionicama i naučimo nešto novo.

Ružica Babarović