Ukupno: 192561

Obavijest roditeljima za upis djece u 1. razred u školskoj godini 2021./2022.
Autor: Žan Ravlić, 1. 3. 2021.

Poštovani roditelji naših budućih učenika 1. razreda,

nastavljamo s procesom upisa vaše djece u 1. razred osnovne škole.

Molimo da pažljivo pročitate detaljne upute u priloženom dokumentu i da ih se pridržavate. O samom terminu pregleda bit ćete obaviješteni telefonski.

Za pregled je potrebno pripremiti:

1. Nalaz krvi djeteta ne stariji od 6 mjeseci (ukoliko ga imate ,možete poslati na službeni mail tima školske medicine: zrinka.grubisic@nzjz-split.hr. )

Ukoliko niste vadili krv djetetu proteklih 6 mjeseci, možete to obaviti u laboratoriju u Supetru dva do tri dana prije vašeg termina testiranja, tamo će Vas čekati uputnice.

U slučaju dolaska u laboratorij potrebno je od doma ponijeti i prvi jutarnji urin djeteta u sterilnoj bočici predviđenoj za to.

2. Dodatna dokumentacija ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, nalazi specijalista – kardiolog, oftalmolog, endokrinolog ili sl.)

3. Iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.

4. VAŽNO: Ispis zubnog statusa - zubnu putovnicu zatražiti od nadležnog stomatologa djeteta te ju ponijeti sa sobom na pregled kod školske liječnice.

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV.

Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj.
Prije dolaska na pregled izmjeriti temperaturu sebi i djetetu. U slučaju bolesti nazvati ambulantu i odgoditi pregled.

Roditelja molimo da dođe sa zaštitnom maskom.

Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete.

Napomena: Molimo Vas da u laboratorij idete samo nekoliko dana prije termina testiranja (npr. u ponedjeljak ili utorak ako je termin pregleda u četvrtak) da se ne stvaraju gužve u laboratoriju.

Privitci na OPŠIRNIJE! Otvorite priložene datoteke.

UPIS_U_1_RAZRED_-_upute_za_roditelje.docx (10.56 KB)
ZUBNA_PUTOVNICA.pdf (309.00 KB)