« Srpanj 2024 »

Ukupno: 205101

Nazorovi dani 2024.
Autor: Lovre Ravlić, 23. 5. 2024.

Sažetak XXVIII. prosvjetno - kulturne manifestacije Nazorovi dani 2024.

Opširnije na poveznicama:

Ovogodišnje Nazorove dane, 28. po redu, započeli smo u četvrtak, 16.svibnja humanitarnim sportskim turnirom (za udrugu roditelja djece s poteškoćama u razvoju ''Brački pupoljci''), gdje su prikupljene donacije, te ovim putem zahvaljujemo svima koji su sudjelovali, te voditelju turnira nastavniku tjelesne kulture Ozrenu Markioliju.

U petak, 17. svibnja, jutarnji program započeo je u 8:15 tradicionalnom Svetom Misom zadušnicom, koju je predvodio don Stanko Jerčić, te polaganjem vijenca i cvijeća na bistu i rodnu kuću Vladimira Nazora. Učenici Bepo Bižaca , Ante Mamić i Ivano Matulić, recitirali su Nazorove pjesme Moj dom,

Djeca, Molitva na moru i  Hrvatski jezik (voditelj nastavnik hrvatskog jezika Stipan Šandrk),

Nakon polaganja vijenca na rasporedu je bio prigodan program učenika  u školi, Susret učenika osnovnih škola otoka Brača (voditeljica: Danijela Radić), koji je uključivao susret učenika uz scenski nastup, razgledavanje izložbe o Nazoru i predstavljanje školskih projekata (Čuvari baštine: Sjećanje na jednog liječnika dr. Josipa Škarića i Postira moje misto malo: Maslina, život mojeg otoka i S ribom mogu sve), s kojima smo uspješno predstavili našu školu na ovogodišnjem Festivalu izvrsnosti u Splitu.

Večernji program u školskoj knjižnici počeo je u 18:00 sati, a u sklopu njegu su predstavljeni radovi koji su prijavljeni  na natječaj Književno stvaralaštvo mladih otoka Brača, uz nastup učenika Glazbene škole Josipa Hatzea, DO Brač. Diplomu za prvo mjesto osvojila je Ivona Džimbeg (voditeljica: Marijana Kličinović).

Finalni dan održan je u subotu u velikoj dvorani Pastoralnog centra, 18.svibnja, a započeo je Znanstveno stručnim skupom za učitelje i nastavnike hrvatskog jezika, glazbene kulture i razredne nastave, u organizaciji  AZOO (moderatorica dr. sc. Marijana Češi), tema: Nazor i glazba.

Završni svečani program na rasporedu je bio u 17:30 sati, uz nastup učenika OŠ Vladimira Nazora,  glazbene škole Josipa Hatzea i ženske klape Orca, dodjeljene su  diplome za najbolje literalne radove na 18. literarnom natječaju ''NAZOR I MI'', i to u kategoriji osnovnih škole Andrei Dei Matulić iz OŠ Supetar, a u kategoriji srednjih škola, Dinu Miklaužiću iz Srednje  škole  Krapina.

Uručene su diplome  ''Vladimir Nazor'' najboljim učenicima OŠ Vladimira Nazora Postira za školsku godinu 2023./2024. (Vinko Škarić, Zoja Rahan, Zorana Šantić i Katarina Bižaca). Na kraju programa uručena je Plaketa Vladimir Nazor  dr. Nansi Ivanišević i Povelje ''Vladimir Nazor'' Glazbenoj školi Josipa Hatzea, dislociranom odjelu Postira za doprinos u pripremi realizaciji Nazorovih dana od samog osnutka.

Organizatori:

Nacionalni odbor ''Nazorovi dani'' Zagreb

Organizacijski odbor ''Nazorovi dani'' Postira, OŠ Vladimira Nazora Postira.