Glazbena škola Josipa Hatzea, natječaj za upis u 1. razred osnovne škole
Autor: Administrator , 21. 4. 2017.

Glazbena škola Josipa Hatzea

otvorila je natječaj za upis u 1. razred osnovne škole,

zaključno s 28. travnja 2017. u 24.00 sata.

Prije pristupanja prijemnom ispitu potrebno je ispuniti online prijavu!

Sve detalje o upisima u Glazbenu školu Josipa Hatzea možete saznati na stranici:

Najveći izbor instrumenata nudi se u matičnoj školi u Splitu, ali glazbena naobrazba može se steći i u Dislociranim odjelima u Kaštelima, Trogiru, Postirama, Bolu, Supetru, Hvaru, Stari Gradu i Visu.

Preporuka je da se u 1. razred osnovne glazbene škole upisuju djeca koja pohađaju 2. ili 3. razred redovite osnovne škole, a oni koji žele svirati duhačke instrumente do 11. godine života. Za stariju djecu također postoji kraći glazbeni program – pripremni razred glazbene škole za koji će se natječaj raspisati u lipnju.

U otvorenom roku za prijavu kandidati se registriraju u aplikaciji koja je dostupna na web stranicama škole upisi.gsjh.hr, gdje je potrebno popuniti ime, prezime, datum rođenja i e-mail adresu na koju će stizati obavijesti o prijemnom postupku. Ukoliko budete imali problema putem prijave, pomoć možete zatražiti putem e-maila webmaster@gsjh.hr.

Osim volje, želje i ljubavi prema glazbi kandidat za pristup prijemnom ispitu treba pripremiti pjesmu, koju će stručna komisija bodovati uz glazbeni test, sluh, pamćenje i ritam.

Znanstveno je dokazano da glazba pozitivno utječe na kognitivni razvoj, potiče kreativnost, organizacijske sposobnosti, motoriku, ali i razvija estetiku, a njezina važnost cijeni se još od antičkih vremena:

Glazba daje dušu svemiru, krila umu, let mašti i život svemu što postoji. (Platon)

Zato ne propustite priliku da i vaše dijete iskusi radost muziciranja!