Obilježen mjesec zaštite od požara
Autor: Administrator , 11. 5. 2017.

Obilježen mjesec zaštite od požara

U sklopu obilježavanja mjeseca zaštite od požara supetarski su vatrogasci danas posjetili našu osnovnu školu gdje su izveli vježbu evakuacije i spašavanja.

Prije same vježbe učenicima su u predvorju škole održali malu prezentaciju vatrogasnog poziva. Zapovjednik DVD-a Supetar Nikola Martinić, njegov zamjenik Frane Mladineo i vatrogasac Miro Vušković upoznali su ih sa svim izazovima i opasnostima sa kojima se u svom radu svakodnevno susreću.

Nakon prezentacije uslijedila je sama vježba evakuacije. Simulirano je napuštanje zgrade zbog izbijanja požara tijekom kojeg su djeca, nakon što su ih njihovi učitelji upoznali sa pravilima, planom i načinom izvođenja evakuacijskog postupka, mirno i organizirano napustila školu i okupila se na igralištu. Nakon što je prebrojavanje pokazalo da nedostaju dvije osobe vatrogasci su, opremljeni dišnim aparatima pristupili pretrazi ugroženog prostora te uspješno locirali i spasili učiteljicu i jednu učenicu.

Nakon vježbe evakuacije, vatrogasci su na mjesnom parkiralištu pokraj školske zgrade izveli vježbu spašavanja unesrećenih iz automobila koji je sudjelovao u prometnoj nesreći. Učenici su sa divljenjem gledali njihovo spretno korištenje teških hidrauličnih alata, pucanje stakala, savijanje plastike i rezanje metala, te na kraju i uspješno spašavanje nastradale osobe. Za njihov trud su ih nagradili gromoglasnim pljeskom.

Uslijedilo je zajedničko fotografiranje uz vatrogasne kamione i obećanje da će ugodno druženje ponoviti i dogodine.