Listopad - mjesec knjige
Autor: Administrator , 26. 10. 2017.

LISTOPAD MJESEC KNJIGE

Kratki pregled aktivnosti naše školske knižnice tijekom ovog mjeseca:

- Početkom mjeseca listopada sudjelovali smo u projektu „Hrčak“ pod nazivom „čekam i pritom čitam, slušam i uživam“.

- Zatim s petim razredom smo posjetili i upoznali se s radom središnje  knjižnice Marko Marulić u Splitu.

- I ove godine nastavili smo s projektom „ Bookmark excange“ sa školom iz Portugala. U našoj školi su sudjelovali učenici 3. i 4. razreda te njihovi učitelji Danijela Radić, Senka Zrlić, Emil Trutanić, Magdalena  Šantić , v.d.ravnateljica Sanja Nejašmić te knjižničarka Hvana Vodanović. Škola partner je škola iz portugala EB de Jovime Foz do Sousa. Straničnike smo izložili u školskoj knjižnici i poslali ih svojim prijateljima iz Portugala. Sad nestrpljivo čekamo da oni nama pošalju njihove radove.

- Povodom mjeseca knjige obavještavamo i ovim putem učenike da do kraja mjeseca vrate zaboravljene knjige jer nudimo akciju „Vratite knjige bez naplačivnja zakasnine“.

- Knjižnica organizira knjižni buvljak knjižničke građe za djecu, roditelje i djelatnike škole uz simboličnu donaciju. Prihod od donacija namjenjen je kupnji novih naslova. Za preuzimanje i pregled knjiga javite se knjižničarki.