« Kolovoz 2022 »

"MARIJI S LJUBAVLJU" U LISTOPADU
Autor: Administrator , 12. 10. 2018.

Više na OPŠIRNIJE!

Pod nazivom "Mariji s ljubavlju" učenici 7. razreda, članovi izvannastavnih aktivnosti iz katoličkoga vjeronauka zajedno s njihovim vjeroučiteljem pozdravili su Blaženu Djevicu Mariju u listopadu, mjesecu njezine pobožnosti. Učenici su u srijedu, 10. listopada, u poslijepodnevnim satima osmislili i izradili prigodni plakat kojim su pozdravili Mariju, a prema kojoj hrvatski narod njeguje posebnu pobožnost.

U izradi plakata poslužili su se riječima poznatih marijanskih pjesama koje su nastale kao izraz štovanja Božjega puka prema Blaženoj Djevici Mariji. Učenici su prikazali značajniji opus iz bogate baštine marijanskih pjesama. Brojne pjesme, nastale među vjerničkim narodom, odraz su sinovske predanosti Majci Sina Božjega. Kako i priliči, u središtu rada prikazan je lik Majke Božje.

JADRAN BAŠIĆ