Ukupno: 193027

OTVORENE SU PRIJAVE ZA UPIS U OSNOVNU GLAZBENU ŠKOLU JOSIPA HATZEA
Autor: Žan Ravlić, 29. 4. 2022.

U Glazbenoj školi Josipa Hatzea otvorene su prijave za upis novih učenika u školsku godinu 2022./23. Prijavi se do 9. svibnja za 1. razred klasičnog baleta osnovnog glazbenog obrazovanja!

„Gdje riječi ne vrijede, glazba progovara.“, izjavio je jedan od najomiljenijih tvoraca bajki Hans Christian Andersen. Neka i vaše dijete nauči novi jezik te kroz umjetnost glazbe i plesa obogati život cijeloj obitelji i zajednici!

U program klasičnog baleta upisuje se dvadeset učenika rođenih do 01.09.2010., a preporuka je da se u 1. razred osnovne plesne škole upisuju djeca koja pohađaju najmanje 4. razred redovite osnovne škole, dok se mlađim kandidatima preporučuje pripremni predškolski program. Nakon prijave kandidata http://balet.gsjh.hr/ slijedi prijemni ispit plesne darovitosti na kojem se vrednuje otvorenost nogu, mekoća, gipkost i raspon, skok, opći izgled, muzikalnost i koordinacija.

Za upis u osnovno glazbeno obrazovanje potrebno je prvo prijaviti se na http://upisi.gsjh.hr/. Preporuka je da se u 1. razred upisuju djeca do 8. ili 9. godine života, a za duhačke instrumente iznimno do 11. godine života. Potom slijedi prijemni ispit u kojem se vrednuje glazbeni sluh i pamćenje, ritam, glazbeni test i jedna pjesmica pjevanjem prema izboru. Osim u matičnoj školi u Splitu (flauta, oboa, saksofon, truba, trombon, udaraljke, harmonika, klavir, violina, viola, violončelo, gitara, mandolina i harfa), u 1. razred osnovnog glazbenog obrazovanja u školskoj godini 2022./23. kreću i učenici u dislociranim odjelima: Trogir, Kaštela, Hvar, Stari Grad, Vis,

Supetar (klavir)

Postira (klavir, gitara).

Kandidati koji su prešli bodovni prag u daljnjem postupku mogu se natjecati za upis u Glazbenu školu, a precizan broj slobodnih mjesta definirat će se na sjednici Vijeća pročelnika i voditelja 25. kolovoza, nakon čega će se objaviti upisna kvota.

Više informacija možete saznati na www.gsjh.hr!

Molimo Vas da obavijest podijelite na stranicama škole te proslijedite nastavnicima kako bi informirali učenike i roditelje o glazbenom i plesnom obrazovanju.

Karmen Širović
Odnosi s javnošću Glazbene škole Josipa Hatzea