Ispričnice za kraći izostanak iz škole, od 19. siječnja 2017.godine
Autor: Administrator , 7. 2. 2017.

Od 19. siječnja 2017.godine nisu potrebne liječničke ispričnice za kraći izostanak iz škole!

Izmjenama pravilnika je određeno da roditelji ne moraju donositi liječničke ispričnice za izostanak djece s nastave zbog zdravstvenih razloga do tri uzastopna dana.

Aktualnim izmjenama omogućuje se roditelju učenika da više puta godišnje samostalno opravda izostanak djeteta s nastave do tri radna dana bez pribavljanja liječničke potvrde. Izostanak učenika s nastave moći će se opravdati i drugom odgovarajućom potvrdom, npr. potvrdom specijalističke ordinacije u kojoj je obavljen pregled ili dijagnostička pretraga, uključujući i e-potvrdu o narudžbi za pregled u zdravstvenoj ustanovi.

Cilj ovih izmjena pravilnika je oslobađanje liječnika primarne zdravstvene zaštite u značajnoj mjeri nepotrebnih administrativnih obveza ispisivanja velikog broja liječničkih ispričnica.

Na slijedećem linku možete vidjeti sve vezano za ove nove informacije: https://ucenici.com/izmjenjen-pravlinik-roditelji-mogu-opravdati-izostanak-do-tri-uzastopna-dana/ , a dopis poslan od MZOS-a te Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera možete vidjeti u privitku.

Pedagoginja Ivana Blagaić Oršulić